افزایش بازدید گوگل و ترفندهای کاربردی بالا بردن بازدید سایت

افزایش بازدید گوگل

اکثر مدیران سایت ها بعد از طراحی سایت، بدنبال روش های افزایش بازدید گوگل و بالا بردن بازدید از گوگل هستند. اما بین حجم زیادی از اطلاعات درست و نادرست ، نمی دانند کدام روشها برای رشد بازدید گوگل کارآمد هست. اگر در شروع کار سئو هستید پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را تا آخر بخوانید، اگر سایتی دارید و بدنبال افزایش بازدید هستید، مطمئنا با اجرای این نکات، رشد شما بسیار سریعتر خواهد بود.

آیا افزایش بازدید گوگل نیاز به زمان دارد؟

بله، بدون شک با رشد سئو و سایت های بسیار زیاد در هر حوزه، ما شاهد رقابت سخت تر برای هر کلمه کلیدی هستیم. بدون زمان و انجام تکنیک های سئو دیگر نمی شود در کلمه ای براحتی رتبه 1 را کسب کرد.

نکته مهم دیگر حضور شما در بین 3 رتبه اول گوگل هست. یعنی اگر شما نتوانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، شانس زیادی برای کسب بازدید نخواهید داشت.

مرحله سخت تر قرار گرفتن در 3 رتبه اول و حتی فقط رتبه 1 خواهد بود. زیرا می توان گفت 3 رتبه اول گوگل به تنهایی حداقل 60% بازدید و ترافیک گوگل را به سمت خود هدایت می کنند.

پس هدف ما از قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، کسب رتبه در 3 جایگاه اول موتورهای جستجو هست. شما در این مطلب نکاتی را یاد خواهید گرفت و باید انجام دهید که می تواند به شما کمک کند تا رتبه سایت شما بالاتر رفته و ترافیک سایت شما افزایش یابد.

آیا افزایش بازدید گوگل نیاز به زمان دارد؟

ویژگی نرم افزار بازدید برای افزایش ترافیک در گوگل

شاید در بین سرچ های خود در گوگل متوجه شده اید که یکسری سایت و نرم افزار وجود دارد که باعث افزایش ترافیک از سمت گوگل می شود. اگر استفاده از این نرم افزارها باعث بهبود روند سئو میشد خیلی از سئوکاران بدون هیچ گونه دردسری این کار را انجام می دادند.

نکته ای که پنهان مانده هست دقیقا همینجاست. گوگل بدون اینکه کسی متوجه شود چه تست ها و آزمایشاتی را انجام می دهد، متوجه این حرکت از سوی سئوکاران شده است. در حال حاضر براحتی نمی توانید از این ترفند به صورت غیر طبیعی بازدید سایت خود نزد گوگل را بالا ببرید.

انجام این روش جز هدر رفتن هزینه و زمان چیز دیگری عاید شما نمی کند. اگر روش هایی وجود داشت که بتوان بازدید طبیعی را به سمت سایت هدایت کرد، بسیار خوب بود.

استفاده از برنامه ها و نرم افزارها و سایت هایی که پکیج های افزایش بازدید سایت دارند، یک اشتباه تمام عیار خواهد بود. زیرا با قطع کردن این زنجیره، شما یک ردپا از خود به عنوان یک مجرم در نزد گوگل به جا خواهید گذاشت. این روش شما را معتاد می کند و از انجام کارهای اصلی برای افزایش بازدید گوگل دور می کند.

آیا تکنیک های افزایش ورودی گوگل رایگان هستند؟

آیا تکنیکهای افزایش ورودی گوگل رایگان هستند؟

اکثر روش های سئو اگر خودتان انجام دهید و به یک شرکت بهینه سازی سایت ندهید (اگر اطلاعات خوب و کافی در زمینه سئو دارید) رایگان هستند. یکسری روش های غیر رایگان هم وجود دارد که می توانید در همان ماه اول کسب وکار خودتان از آنها کمک بگیرید. اما روش های رایگان کمی نیاز به صبر و حوصله دارند. فرآیند سئو در ابتدا کمی سخت هست، ولی هر چه به سمت جلو حرکت می کنیم متوجه پیشرفت کسب و کار خود خواهیم شد.

تکنیک های کاربردی افزایش بازدید سایت در گوگل

در این قسمت ما بر مبنای سئو و یکسری روش دیگر به شما آموزش می دهیم که بتوانید بازدید ورودی از گوگل را برای سایت خود افزایش دهید. تمرکز اصلی ما بر روی بهینه سازی سایت (سئو) هست. زیرا این روش مهمترین نوع بازاریابی اینترنتی در سراسر جهان است.

1- بررسی صحیح کلمات کلیدی سایت

شاید بتوان گفت که مهم ترین کار قبل و بعد از طراحی سایت، پیدا کردن کلمات کلیدی پرترافیک برای سایت هست. شما باید به دنبال کلماتی بروید که ترافیک خوبی (در صورت کسب رتبه خوب در صفحه اول گوگل) را داشته باشد.

پیدا کردن این کلمات در ابتدا باید با تحقیق از سایت های رقبا – ابزار گوگل ترند – ابزار کیورد پلنر گوگل (پولی یا گوگل ادز) – سایت kwfinder – سایت الکسا انجام دهید.

در اینصورت شما می توانید یکسری کلمات خوب را پیدا کنید که می تواند حداقل تا چند ماه برنامه شما برای تولید محتوا را پوشش دهد.

اما بعد از گذشت چند ماه (نهایت 4 ماه) شما می توانید از سرچ کنسول گوگل ( حتما سایت را به این ابزار گوگل وصل کنید) و بخش Performance ، کلمات جدیدی که گوگل به شما نشان می دهد ، محتوای جدید بنویسید.

سعی کنید در ابتدای کار برای بازدید گرفتن در گوگل، حتما از کلمات طولانی تر شروع کنید.

2- طراحی سایت بر مبنای تجربه کاربری

گوگل در مورد تجربه کاربری و اینکه کاربر از حضور در سایت شما راضی باشد، مطالب بسیاری را بیان کرده است. ما هم به شما پیشنهاد می دهیم سایت خود را بر این اصل طراحی کنید.

مخصوصا به نسخه موبایل یا حالت ریسپانسیو و mobile friendly سایت اهمیت دهید. گوگل به سایت هایی که mobile friendly عالی دارند، اعتبار بالاتری می دهد.

همچنین با توجه به سرچ موبایل که بیشتر از سرچ دسکتاب شده است، گوگل در ابتدا حالت موبایلی سایت را ایندکس می کند و در اولویت قرار می دهد.

اگر به گوگل آنالیتیک سایت خود و یا حتی سرچ کنسول مراجعه کنید متوجه خواهید شد که سرچ موبایل حدود 50 تا 70% ترافیک و بازدید سایت در گوگل را در بر میگیرد.

تکنیکهای افزایش بازدید سایت

3- تولید محتوای همیشگی برای کسب اعتبار بیشتر نزد گوگل

بارها اعلام شده سایت هایی که مطالب بروز و آپدیت شده زیادی دارند (البته مطالب یونیک و مورد علاقه کاربر هدف)، شانس اینکه در رتبه های بالاتر و افزایش بازدید بیشتری نزد گوگل داشته باشند بسیار بیشتر هست. این روش با کمک تکنیک شماره 1 به صورت دقیق انجام می شود.

4- آپدیت مقالات قدیمی و قرار دادن تاریخ بروز رسانی

اگر مطالب قدیمی تر دارید ( از 3 ماه به بالا)، سعی کنید یک بار با اضافه کردن بین 300 تا 500 کلمه جدید و زیر عنوان جدید، آن را آپدیت کنید و تاریخ بروز رسانی آن را هم در سایت قرار دهید تا کاربران بدانند که این مطلب دوباره آپدیت شده است.

5- استفاده از کامنت مارکتینگ برای مقالات سایت

این روش کمی شبیه به روشهای سئوی کلاه سیاه است. اما خیلی از سایت ها با این روش توانستند مطالب سایت خود را بروز نگه دارند و به گوگل اعلام کنند که کاربران با سایت ما تعامل دارند.

شما می توانید خودتان برای مطالب مهم سایت خود که می توانند باعث افزایش بازدید در گوگل شوند، کامنت بگذارید و سپس در بخش مدیریت سایت به کامنت خودتان پاسخ دهید. البته سعی کنید یک کامنت جذب بگذارید. طوری که حدود 1 تا 3 خط و بیشتر باشد.

بالا بردن ترافیک در گوگل

6- بک لینک رایگان بسازید

شما باید بدانید که بدون کمک گرفتن از بک لینک رایگان و پولی نمی توانید بازدید سایت در گوگل را بالا ببرید. از صحبت ها و نظراتی که خیلی از دوستان سئوکار می دهند اجتناب کنید.

زیرا هر سایت و هر صفحه از سایت می تواند سئوی متفاوتی داشته باشد. پس نمی توان برای تمام سایت ها و کل صفحات یک سایت، یک نسخه برای افزایش ترافیک گوگل نوشت.

7- استفاده از اسکیما

در صورتی این موضوع می تواند بازدید سایت شما را افزایش دهد که در صفحه 1 یا 2 گوگل توانسته اید حضور داشته باشید. در غیر اینصورت تاثیر چندانی نخواهد داشت. این موضوع را برای سایتهایی مناسب می دانیم که در صفحه 2 و 1 گوگل هستند و می خواهند در رتبه های بالاتر قرار بگیرند. گرچه سایتهای ضعیف هم باید از این تکنیک استفاده کنند.

افزایش ترافیک سایت

8- کمک گرفتن از شبکه اجتماعی

یکی از فعالیت های شما باید در شبکه اجتماعی باشد. از بهترین های این حوزه می توانیم به تلگرام و توییتر اشاره کنیم. شما می توانید در کانال خود و یا پیچ بیزینسی خود لینک های سایت خود را قرار دهید تا ترافیک خوبی از این سمت وارد سایت شما شوند.

این موضوع به گوگل کمک می کند تا متوجه شود که مخاطبان زیادی سایت شما را دیده اند. پس در اینصورت بهتر هست این صفحه و مقاله را در رتبه بالا قرار دهم تا بررسی کنم که آیا مخاطبان بیشتری هم دوست دارند روی این صفحه کلیک کنند و وارد سایت x شوند؟!

به مرور این موضوع برای گوگل روشن خواهد شد که سایت شما علاقمندان بسیار زیادی دارد. پس سعی می کند همیشه و بعد از تولید محتوای جدید، سایت شما را در رتبه های بالا قرار دهد تا بازدید بیشتری از گوگل را کسب کنید.

یکی از بهترین روشها و تکنیکها برای استفاده از شبکه های اجتماعی این هست که به کاربران خود بگویید برای دیدن مطلب ( به طور مثال سئو چیست) عنوان کلمه را به همراه اسم برند ” تحلیل سئو ” در گوگل سرچ کنید و روی لینکی که گوگل به شما از سایت تحلیل سئو نشان می دهد کلیک کنند و وارد سایت شوید.

تاثیر بسیار زیاد این روش می تواند جایگزینی عالی و باکیفیت بجای استفاده از روش نرم افزارهای افزایش بازدید گوگل شود. تکنیکی که خیلی از کسب وکارها از آن استفاده نمی کنند.

ترافیک زیاد از گوگل

9- بررسی بخش Performance سرچ کنسول

این بخش را جدا کرده ایم، چون اهمیت بسیار زیادی دارد. در بخش Performance شما متوجه خواهید شد که در خیلی از کلمات ایمپرشن دارید ، اما هیچ مطلبی ندارید.

حتما برای این کلمات مطلب جدیدی قرار دهید. با تولید محتوا با این کلمات شما ترافیک و بازدید جدید زیادی از گوگل دریافت خواهید کرد. حتما از لینک داخلی خوب برای تقویت این صفحات جدید استفاده کنید.

10- بازدید محلی را افزایش دهید

یک ترفند قدیمی که خیلی از سایت ها از آن استفاده نمی کنند. نمی دانم چرا، ولی واقعا کاربردی هست. شما بجای اینکه روی کلمه سئوی سایت کار کنید، بر روی کلمه سئوی سایت در تهران کار کنید. در این صورت بازدید شما افزایش می یابد؟ چرا!!!

خب، بخاطر اینکه شما نمی توانید براحتی در کلمه سئوی سایت در صفحه اول چه بسا تا صفحه 5 گوگل قرار بگیرید. اما اگر بر روی کلمه سئوی سایت در تهران یا مثلا سئوی سایت فروشگاهی در تهران کار کنید، احتمال اینکه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید حدود 50% بیشتر از حالت اول هست.

افزایش بازدید رایگان گوگل

11- برند سازی در اینترنت با تبلیغات

شاید شما نخواهید برای سایت خود سئو انجام دهید. احتمالا قصد دارید با تبلیغات اینترنتی سریعتر به نتیجه برسید. پیشنهاد ما به شما این هست که حتما بر روی برند خود تبلیغات کنید و نه محصول خود. یا حداقل 70% بودجه خود را برای آگاهی کاربران از برند خود اختصاص دهید.

در این صورت اگر شما در حوزه کاری خود تولید محتوا انجام دهید، شانس شما نسبت به خیلی از رقبا در سرچ کاربران (بخاطر شناخته شدن برند شما نزد گوگل و کش مرورگر کاربر) بیشتر خواهد بود.

12- بررسی کلمات فصلی

یکی از مباحثی که بسیار مهم هست، کلمات فصلی هست. شما باید یکسری کلمات را برای خود انتخاب کنید که در فصول مختلفی و خاص خود سرچ بالایی دارند. مخصوصا برای سایت های فروشگاهی کالا این تکنیک بسیار کاربردی هست. حتما در این مورد تحقیق زیادی انجام دهید.

جمع بندی افزایش بازدید سایت از گوگل

روش های بسیار زیادی را ما در این مطلب برای شما به اشتراک گذاشتیم. پیشنهاد می کنیم تک تک این موارد را به صورت دقیق بررسی کنید و ببینید که کدامیک برای شما می تواند در اولویت اول قرار بگیرد. سپس در انجام دادن هر یک از تکنیک های افزایش بازدید گوگل درنگ نکنید. زیرا رقبای شما هم حتما در مورد این موضوع سرچ کرده و راهکارهایی را برای جلو زدن از سایت شما در پیش گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *