تاثیر بک لینک بر سئو

تاثیر لینک سازی بر سئو

کسانی که آشنایی کمی با سئو دارند مسلما از تاثیر بک لینک بر سئو آگاهی زیادی ندارند. معتقد هستند که محتوا همیشه پادشاه هست و با تولید محتوای هدفمند و منظم می توانند در هر کلمه ای و یا هر عبارت سختی رتبه های اول گوگل را کسب کرد. در ابتدا باید همینجا بگوییم که در اکثر کسب و کارهای اینترنتی این جمله به نسبت بسیار زیادی اشتباه هست. هدف ما در این مطلب بررسی لینک های خارجی و تاثیر آن در سئوی سایت هست.

آیا بدون لینک می توان جایگاه اول را تصاحب کرد؟

بگذارید یک مثال ساده تر بزنیم; شما و رقبای شما در تولید یک محتوا برای عبارت خاصی بهترین مقاله را منتشر کردید. یعنی یک محتوای کامل با ویدیو یا تصاویر اختصاصی و با یک متن نسبتا طولانی و کامل در مورد عبارت مورد نظر. ( با این فرض که هر 10 سایتی که این مطلب را معرفی کرده اند از یک تاریخ, طراحی سایت و استارت کار تولید محتوا را انجام داده باشند).

در این صورت چه عامل دیگری می تواند برای گوگل تعیین کننده باشد که کدام سایت باید در رتبه بالاتر و کدام سایتها باید در رتبه های بعدی قرار بگیرد؟

مسلما وقتی تمام ظرفیتهای سایتها با هم برابر باشد, تنها عاملی که می تواند باعث موفقیت شما و کسب جایگاه اول شود” لینک سازی” هست. شما بدون کمک لینک خارجی نمی توانید در عبارات متوسط و سخت در جایگاه خوبی قرار بگیرید. مخصوصا با آگاهی اکثر مدیران سایتها به علم سئو و تاثیر بک لینک بر سئو و همچنین آگاهی در مورد محتوای قوی , دیگر با محتوای تنها نمی شود حتی در خیلی از عبارات ضعیف هم رتبه خوبی را دریافت کرد.

چه نوع بک لینک بر سئو تاثیر دارد؟ چند نوع لینک داریم؟

چه نوع بک لینک بر سئو تاثیر دارد؟

در لینک سازی خارجی ما 2 نوع لینک داریم که می توانند در سئو تاثیرگذار باشند. 1- لینک فالو 2- لینک نوفالو

تاثیر لینک فالو:

تاثیرگذارترین بک لینک در سئوی سایت شما هست. اگر شما در استراتژی لینک سازی برای سئو بتوانید تعداد لینکهای خارجی فالو را بیشتر کنید, تاثیر زیادی در پیشرفت رتبه عبارات کلیدی سایت شما خواهد داشت. بدون این نوع لینک خارجی نمی توانید در کلمات متوسط و سخت رتبه خوبی کسب کنید.

تاثیر لینک نوفالو:

این نوع لینک تاثیر زیادی در سئو ندارد. اما اگر بتوانید از یکسری سایت قوی و دارای اعتبار بالا لینک نوفالو دریافت کنید, این نوع لینک هم در سئو تاثیر دارد. کارشناسان حرفه ای سئو معتقدند که داشتن تعدادی لینک نوفالو می تواند در طبیعی سازی کردن پروژه لینک سازی سایت بسیار موثر باشد.
سعی کنید اطلاعات خود را در زمینه استراتژی لینک سازی سایت و تاثیر بک لینک بر سئو سایت بیشتر کنید. حتما مطالب سایت را در مورد لینک سازی خارجی مطالعه کنید.

آیا با تولید محتوا می توان سریع کسب رتبه گرفت؟

آیا با تولید محتوا می توان سریع کسب رتبه گرفت؟

مسلما برای سایتهای زیر یکسال موفقیت در عبارات متوسط و سخت کمی زمانبر هست. اما برای سایتهای بالای یک سال کسب رتبه بالا حتی در کلمات سخت اگر لینک سازی خارجی اصولی و حتی لینک سازی داخلی خوبی انجام داده باشند به مراتب سریع تر خواهد بود.

آیا لینک می تواند به محتوا برای کسب رتبه کمک کند؟

چه سایت شما زیر یکسال و چه بالای یکسال باشد موفقیت سریعتر برای کسب رتبه با کمک لینک سازی انجام می شود. می توان گفت همیشه تعدادی سایت هستند که با لینک سازی بسیار خوب حتی در مدت کوتاهی بعد طراحی سایت توانسته اند رتبه های بسیار خوب و ترافیک خوبی را کسب کنند. این نشان می دهد که تاثیر بک لینک در سئو و جذب ترافیک سایت بسیار کارآمد هست.

مهمترین نوع بک لینک که تاثیر زیادی بر سئو دارد

مهمترین نوع بک لینک که تاثیر زیادی بر سئو دارد

باید بدانید که در سئو انواع لینکها وجود دارد که می توانید برای سایت خود استفاده کنید. تعداد و زمان و نوع استفاده همزمان استفاده از انواع لینک سازی خارجی بسیار مهم هست ; که در این مطلب نمی توان به صورت کامل توضیح داد. مهمترین نوع و تاثیرگذارترین لینک خارجی بر سئو , رپرتاژ آگهی در سایتهای بسیار قوی از لحاظ ترافیک زیاد و اعتیار بالا و مرتبط هست. سپس لینک سازی در سایتهای متوسط در همان حوزه موثر هست.

تاثیر بک لینک بر سئو چه زمانی اتفاق می افتد؟

نوع سایتی که از آن لینک دریافت می کنیم و اعتبار و زمان ایندکس شدن صفحات سایت مبدا لینک, در کسب رتبه و تاثیر آن در پیشرفت سایت مهم است. هر چقدر از سایتهای قوی تر لینک بگیرید , می توانید انتظار داشته باشید که زمان تاثیر آن در کسب رتبه سریع تر باشد. حدودا هر نوع لینک با توجه به میانگینی که اکثر سئوکاران تفاهم دارند بین 2 تا 5 ماه هست.

چه کنیم که این تاثیر سریعتر رخ دهد؟

اگر قصد دارید کاری انجام دهید تا بتوانید هم تاثیر بک لینک بر سئو را زودتر دریاف کنید و هم اعتبار و قدرت لینکهای خارجی را بیشتر کنید , باید لینک های لایه ای و یا لینکهای pbn بسازید. منظور از این دو نوع لینک سازی را با ذکر مثال توضیح می دهیم.

” سایت x به شما لینک می دهد و سپس حدود 10 سایت y به سایت x لینک می دهند. این روند باز هم ادامه دارد و سپس 20 لینک از سایتهایی با نام z به سایتهای y لینک می شوند. به این روش انتقال قدرت از یک لینک لایه پایین تر به لینک لایه بالاتر می گویند. در این صورت تمامی قدرتها به لینک اصلی که سایت x هست انتقال می یابد. و حالا شما یک لینک با قدرت بسیار زیاد از سایت x به سایت خود خواهید داشت که می تواند قدرت سایت شما را بالا ببرد و حتی باعث می شود تا گوگل متوجه شود که این لینک از سایت x بسیار عالی هست و تاثیر آن را برای سایت شما سریعتر اعمال می کند. ”

آیا هر لینکی در سئو اهمیت دارد؟

آیا هر لینکی در سئو اهمیت دارد؟

نه, هر لینکی در سئو برای کسب رتبه موثر نیست. خیلی از لینکها تاثیر منفی در سئو دارند. لینکهای سایدبار از وبلاگها – لینکهای زیاد از یک سایت ضعیف در یک صفحه – لینکهای دایرکتوری – لینکهای کامنتی زیاد در انواع سایتهای غیر مرتبط – لینک زیاد از سایتهای غیر مرتبط بسیار ضعیف – لینک از برنامه های ساخت لینک و انواع لینکهای دیگر که نیاز دارید مطالعه بیشتری کنید. همچنین نبود استراتژی صحیح در لینک سازی مهمترین عامل شکست در سئو هست.

جمع بندی تاثیرات لینک سازی بر سئوی سایت

امروزه با توجه به اهمیت سئو در کسب وکار اینترنتی و آشنایی مدیران سایت نسبت به لینک سازی خارجی و فعالیت آنها در این حوزه, رقابت بسیار سخت تر شده است. برای رقابت در فضای آنلاین حتما باید اطلاعات خود را در مورد تاثیر بک لینک بر سئو و انواع لینک های دریافتی برای سایت بیشتر کنید. در این صورت می توانید در صفحات اول گوگل جایگاه خوبی برای خود پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *