معرفی و آموزش ابزار Disavow و حذف بک لینک های اسپم

Disavow-File

ابزار Disavow

موتورهای جستجو برای رتبه بندی وب سایت ها در کلمات مختلف از معیار های مختلفی استفاده می کنند.

یکی از این معیارها که تاثیر بسیار بالایی بر روی سئو و رتبه بندی وب سایت ها در نزد موتورهای جستجو می باشد.

هرچه بک لینک با کیفیت تر باشد باعث پیشرفت وب سایت شما خواهد شد اما برعکس این موضوع نیز وجود دارد که هر چه بک لینک های وب سایت شما غیرطبیعی و دارای کیفیت پایینی باشند بر روی وب سایت شما تاثیر منفی خواهد داشت.

این تاثیر منفی باعث خواهد شد تا رقیبان شما اقدام به خرید بک لینک اسپم با تاثیر منفی برای وب سایت شما کنند.

گوگل یکی از موتورهای جستجویی است که برای در امان ماندن از این رقبا ابزاری به نام ابزار disavow  معرفی کرده است که می توانید این بک لینک های اسپم را توسط آن حذف کنید.

در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید با این ابزار بک لینک های اسپم خود را حذف کنید و یک نمونه فایل disavow برای شما آپلود خواهیم کرد.

شناسایی بک لینک های وب سایت

برای حذف کردن بک لینک های وب سایت خودتون ابتدا نیازه که این بک لینک ها رو شناسایی کنید.

برای شناسایی این بک لینک های روش های زیادی هست.

اولین روش استفاده از ابزار گوگل وب مستر گوگل هست که متاسفانه گوگل در این قسمت به طور مشخصی بک لینک های شما را نشان نمی دهد.

دومین روش استفاده از ابزار قدرتمند ahrefs می باشد.این ابزار قدرتمندترین ابزار به دست آوردن بک لینک می باشد. در ایران می توانید ابزار ahrefs را به صورت ماهانه با هزینه 100 تا 300 هزار تومان تهیه کنید.

سومین روش استفاده از ابزار moz هست که نست به ابزار ahrefs  ضعیف تر بوده و بک لینک های وب سایت شما را با تاخیر شناسایی کرده و برای شما به نمایش می گذارد. در ایران می توانید ابزار moz را به صورت ماهیانه با هزینه 5 تا 30 هزار تومان تهیه کنید.

شناسایی بک لینک های اسپم

برای تشخیص بک لینک های اسپم از بک لینک های غیر اسپم ایده و نظرات مختلفی وجود دارد.

اما به طور کلی چند نوع از لینک ها را می توان به عنوان اسپم در نظر گرفت که این اسپم بودن لینک ها برای سایت های مختلف می تواند معیارهای دیگری داشته باشد.

  1. لینک هایی که دارای اسپم اسکور ( مربوط به ابزار moz ) بالایی هستند. در این مورد استثناهایی نیز وجود دارند. مثل سایت های معروف و سایت هایی که بازدید بالایی دارند و سایت های دانشگاهی که در این موارد سایت با اسپم درصد بالا نیز می توان به عنوان بک لینک خوب شناخت.
  2. تعداد لینک بالایی که با انکرتکست یکسان به یک صفحه یا چند صفحه از وب سایت شما داده شده اند.
  3. لینک هایی که برای تبادل لینک بین دو وبسایت مشخص ساخته می شوند.
  4. لینک هایی که توسط نرم افزارهای ساخت بک لینک انبوه ساخته می شود.

ساخت فایل txt برای disavow

برای معرفی بک لینک های اسپم وب سایت خودتون به گوگل با ابزار disavow به یک فایل txt نیاز دارید که بک لینک ها مورد نظر شما در داخل آن نوشته شده باشند.

برای اینکه به گوگل بگید کل بک لینک های یک دامنه رو برای شما حذف کنه نیازه که از عبارت domain: استفاده کنید، مثال:

domain:spam.com

اما اگر میخواهید فقط یک url یا صفحه از وب سایت مورد نظر شما برای شما درنظر گرفته نشود از url آن صفحه بدون رج هیچ عبارت دیگری استفاده کنید.

برای دانلود نمونه فایل disavow کلیک کنید.

آپلود فایل txt بر روی ابزار disavow

برای دسترسی به ابزار disavow بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک دسترسی به ابزار disavow

همانند تصویر زیر در این قسمت آدرس وب سایت خود را انتخاب کنید.

دیس اوو

 

بر روی دکمه disavow links کلیک کرده و همانند تصویر زیر با اخطار گوگل مواجه می شوید مبنی بر این که این ابزار یک ابزار حرفه ای است و با احتیاط از آن استفاده کنید چون ممکن از بر نتایج جستجوی وب سایت شما تاثیر گذار باشد.

disavow-link-

سپس با کلیک بر روی دکمه disavow links پنجره ای همانند تصویر زیر به صورت پاپ آپ به نمایش در خواهد آمد.

disavow-link-uplouds

اگر قبلا فایلی آپلود کرده باشید می توانید فایل آپلود شده قبلی خود را دانلود کنید که این فایل به صورت فایل اکسل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای اضافه کردن لینک های اسپم جدید به لینک های قبلی خود نیاز است تا این فایل را دانلود کنید و بک لینک های جدید خود را به این فایل اضافه کنید و به صورت فایل txt  بر روی سایت آپلود کنید.

بعد از آپلود فایل خود بر روی گوگل با تصویر بالا مواجه خواهید شد که به شما تعداد دامنه و صفحاتی که از بک لینک های وب سایت خود حذف کرده اید به نمایش در خواهد اورد.

بعد از انجام مراحل بالا مدتی طول می کشد تا فایل آپلودی و لینک های معرفی شده در نتایج گوگل تاثیر گذار باشند بنابراین نیاز است تا صبور باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *